Ale było dużo zabawy:)

U nas
przyjazna atmosfera nauki

XXIII Bieg Olimpijski w Racocie

10.09.2016 r.  45 – osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie wzięła udział w XXIII Biegu Olimpijskim w Racocie. Takie spotkania sportowe mają na celu popularyzację biegania oraz  zwrócenie  uwagi na dbałość  o zdrowie poprzez udział w masowych imprezach sportowych, w których liczy się start, a nie miejsce zajęte na mecie. Hasłem tegorocznej imprezy było: „Jeżeli stanąłeś na starcie biegu, to już zwyciężyłeś – choćbyś przybiegł ostatni”. Tym razem  impreza miała szczególny charakter, gdyż odbywała się w roku Igrzysk XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro, w których jako kibice uczestniczyli członkowie SKS „Jantar” z Racotu.  Patronat nad zawodami sprawował Polski Komitet Olimpijski, a Patronatem Honorowym Biegu została złota medalistka z Rio – Anita Włodarczyk, która otworzyła uroczystość zapalając znicz olimpijski, a potem wspólnie z zawodnikami pokonała dystans  5 kilometrów.  W biegu uczestniczyli również znani sportowcy innych dyscyplin, którzy reprezentowali Polskę na różnych Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i Europy.

Uczniowie z sulęcińskiej podstawówki, pomimo dużego upału, dzielnie walczyli na całej trasie biegu. Każdy z nich chciał jak najszybciej ukończyć cały dystans, aby móc stanąć w kolejce i zdobyć  autograf pani Anity Włodarczyk.

W XXII Biegu Olimpijskim uczestniczyły również nauczycielki wychowania fizycznego panie: Małgorzata Stempińska , Joanna Twarowska, Renata Domaszewicz.